Letáky

Letáky rovné. Alebo skladané, ak sa z nich klienti majú poskladať.

1 Rozmer
A5 (14,8 x 21,0 cm)

Rozmer v neposkladanom stave

Pre skladané výtlačky odporúčame gramáž do 200 g. Takéto gramáže skladá stroj, čo môžeme premietnuť do nižšej ceny.

Hladké biele papiere
Kreatívne papiere

Najpoužívanejšia gramáž je 115 - 170 g. Pre porovnanie: kancelársky papier má 80 g, vizitka 300 g.

Laminácia zušľachťuje leták na pohľad aj dotyk a predlžuje jeho životnosť.

Vonkajšia strana
Vnútorná strana

Vyskúšajte aj vyššie počty.
S rastúcim množstvom cena za kus klesá.

Pri korektne dodaných dátach do 11:00 plynie doba výroby už v daný deň.

cena s dph cena bez dph
Vaša cena €91,65
€0,1833/ks
Vaša cena €76,39
€0,1528/ks

Aký rozmer zvoliť pre leták?

Záleží na tom, ako chcete letáky používať. Ak ich chcete rozdávať, praktické sú menšie formáty ako A6, A5 a DL. Ak letáky posielate poštou, ideálnym rozmerom je DL alebo A4 poskladaná do tvaru C (získate tretinu A4, teda DL). V prípade, že letáky vystavujete na prevádzke alebo výstave v stojane alebo ak ich zakladáte do papierového zakladača, môžete sa rozhodnúť pre väčšie rozmery: A5 a A4.

Ako zvoliť správny papier pre letáky?

Väčšinu letákov tlačíme na hladké biele papiere. Sú cenovo najvýhodnejšie. Gramáž papiera vyjadruje jeho váhu – čím je ťažší, tým je hrubší a tvrdší. Ak letáky rozdávate, či vkladáte do časopisov, bude vám stačiť gramáž 115 - 130 g. Letáky vytlačené na gramážach 150 - 200 g pôsobia luxusnejšie, zvolili by sme ich na tlač materiálov, u ktorých očakávame, že si ich zákazník bude chcieť ponechať dlhšiu dobu (napr. technické listy, produktové prezentácie).

Kreatívne papiere - čo to je?

Ako kreatívne papiere označujeme papiere, ktoré sa od klasický bielych hladkých odlišujú svojou farebnosťou (napr. vanilkové, zlaté či prírodné), štruktúrou (vrúbkované, štruktúra textilu) alebo povrchovou úpravou (zlatá a strieborná perleť). Kreatívne papiere sú okrem samotného dizajnu ďalším elementom, ktorý má schopnosť vyvolať emóciu. Správnou kombináciou kreatívneho papiera a grafického návrhu môžete váš výtlačok posunúť na vyšší level a odlíšiť sa.

Mám si letáky laminovať?

Ak chcete, aby vaše letáky pôsobili luxusnejšie, laminácia tento pocit určite navodí. Leták zušľachťuje na dotyk aj pohľad. Navyše má aj praktický význam – letáky sú odolnejšie, dlhšie vydržia. To je žiadané najmä pri skladaných letákoch, kde laminácia zabraňuje praskaniu papiera na miestách ohybu. Laminácia takisto zabraňuje nasiaknutiu papiera vodou. To sa hodí, ak leták používate ako lístok v reštaurácii.

Koľko letákov si objednať?

U letákov platí, že čím viac si ich objednáte, tým menej platíte za kus. Vyššie počty sa vám oplatia viac. Vyskúšajte si nakalkulovať rôzne počty, uvidíte ako sa cena mení. Je bežné, že nárast počtu letákov na dvojnásobok môže cenu zdvihnúť iba o pár percent.

Ďalším krokom je výber návrhu

Aký grafický návrh použijeme?

Váš návrh

Použijeme návrh od vášho grafika. Pred tlačou súbor skontrolujeme a dáme vám vedieť, či je tlačiteľný.

Ako pripraviť tlačové dáta?

Profesionálny návrh

Vhodný pre komplexnejšie, časovo náročnejšie zadania. Alebo pre zadania, kde požadujete unikátny dizajn na mieru.

Čo dokáže profesionálny grafik?

Existujúci návrh uložený v ASAPRINTe

Použijeme u nás uložený súbor. Môžete požiadať o úpravy alebo dizajn vytlačíme tak, ako je.

Prečo tlačiť online

Pretože ste do práce neprišli na koňovi, v kancli ste si nezapálili petrolej a my nezamestnávame Gutenberga. Namiesto emailového pingpongu si ceny radšej zistíte ihneď a kedykoľvek. Máte radi prehľad o stave vašich voňavých výtlačkov. Pretože chcete využiť najmodernejšie systémy a technológie, vďaka ktorým vám objednávku doručíme asap - v čo najkratšom možnom termíne.

Zistiť viac we print asap