polep automobilov

Typy autopolepov podľa veľkosti a zložitosti polepu

Pri voľbe autopolepu odporúčame najprv vybrať typ podľa veľkosti a zložitosti polepu:

  • jednoduchý autopolep - na Vaše auto umiestnime Vaše logo, prípadne iné nápisy vyrezané z fólie (napr. kontaktné údaje, webstránka, či Vaše služby v bodoch). Polep sa zväčša umiestňuje na predné dvere alebo zadné, kufrové dvere. Táto forma autoreklamy je najdostupnejšia, pohybuje sa od cca 50 do 150 eur bez dph.
  • stredný autopolep - autopolep, ktorý pokrýva väčšiu plochu ako jednoduchý autopolep. Okrem vyrezávaných nápisov môže byť súčasťou autoreklamy aj fotografia, či iná plnofarebná grafika. Takýto polep sa pohybuje v rozmedzí od cca 150 do 400 eur bez dph.
  • celopolep - celý povrch Vašeho automobilu pokryjeme reklamným polepom. Cena polepu začína od 800 eur bez dph.

Využite plochu, za ktorú neplatíte mesačný nájom. Výborne zasiahnete lokálnych zákazníkov.

Technológie polepu

Ak ste sa rozhodli pre typ autopolepu, môžete sa ďalej zamyslieť nad tým, akú technológiu polepu zvolíme. Technológiu väčšinou určuje už samotný návrh (ak sa jedná len o písmo -> vyrezávaný polep, fotografia -> tlačený polep).

Vyrezávaný autopolep

Z fólie sa vyrežú grafické elementy a následne sa nimi polepí automobil. Tento typ polepu je vhodný na polep jednoduchšími motívmi ako sú nápisy, či logá. Výhodou tohoto typu polepu je, že farby sú výraznejšie a sýtejšie. Nevýhodou je, že v grafickom návrhu nemôžu byť použité farebné prechody a ani fotografie. Vyrezávané polepy sú však cenovo najdostupnejšie. 

Tlačený autopolep

Na špeciálnu 3D fóliu dokážeme vytlačiť akýkoľvek motív. Fóliou je automobil možné polepiť čiastočne ako aj celoplošne (celopolep). Tento typ polepu je najviac pútavou formou autopolepu. Výhodou je, že na auto je možné naaplikovať akýkoľvek motív (fotografie, prechody). V prípade väčšieho vozového parku je týmto spôsobom polepu možné zladiť farebnosť všetkých automobilov.

Kombinovaný autopolep

Kombinuje tlačený a vyrezávaný polep. V praxi to znamená, že na auto sa napr. naaplikuje vytlačená fotografia výrobku, pričom nápisy sa vyrežú z fólie.

 

Ak máte spracovaný grafický návrh, radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Ak návrh nemáte, radi Vám polep navrhneme v našom grafickom štúdiu.

VyžiadaŤ cenu!

 

Polepy realizujeme v spolupráci s Brutal Car Wraps™ - www.makeitbrutal.com

 

Časté otázky

Aké fólie používate?

Kvalita fólií je pri autopolepe najdôležitejším faktorom, ktorý rozhoduje o trvácnosti polepu. Na polep používame liate fólie značky 3M. Liate fólie sa na rozdiel od iných fólií časom nezmršťujú a preto nedochádza k odliepaniu fólií.

Akú dávate záruku na autopolep?

Na polep dávame záruku 2 roky. Výrobcovia fólie udávajú životnosť fólie 5-7 rokov.

Koľko trvá aplikácia autopolepu?

Dĺžka výroby aj aplikácie závisí od zložitosti návrhu, no vo väčšine prípadov potrebujeme u vyrezávaných polepov na výrobu 1 deň a na aplikáciu pár hodín. Celopolep sa vyrába 2-3 dni, aplikácia trvá rovnako, 2-3 dni.

Kde prebieha aplikácia autopolepu?

Autopolep realizujeme v špeciálnej garáži, kde udržiavame konštantnú teplotu, ktorá je dôležitá pre korektnú aplikáciu polepu. Miestnosť je bezprašná a preto nedochádza k zanášaniu nečistôt medzi fóliu a lak automobilu.

Ako postupovať pri záujme o autopolep?

  1. Najprv sa s Vami stretneme, zistíme, aké máte potreby a aký je Váš rozpočet na polep. Podľa toho určíme, aký typ polepu je pre Vás najvýhodnejší.
  2. Navrhneme Vám grafický návrh, ktorý môžete pripomienkovať.
  3. Po schválení návrhu vyrobíme polep a dohodneme sa na termíne, kedy je potrebné pristaviť automobil do našej dielne.
  4. Vaše auto polepíme a Vy môžete začať propagovať Vašu firmu po celom meste.

Môžem si priniesť vlastný návrh?

Samozrejme. Váš automobil môžeme polepiť aj grafikou, ktorú si sami pripravíte. Ak grafický návrh nemáte, navrhneme Vám ho v našom grafickom štúdiu.

Je možné polep po čase odstrániť?

Áno, ak sa rozhodnete, že na Vašom aute chcete odprezentovať nové informácie, je možné polep odstrániť bez toho, aby sa poškodil lak auta.

Z našeho blogu

K téme autopolepov sme napísali tieto články:

Reklamný polep na auto

reklamný autopolep

Polep na auto na mieru

Realizácie

Chcem si nechať polepiť auto reklamou!